align=bottom
به گزارش گروه اجتماعی میزان، مدیرکل روابط عمومی سازمان زمین و مسکن با اعلام این خبر افزود: در این مراسم، مقالات برگزیده درباره زندگی بشر در فضاهای عمومی به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می شود.   علی حامد مقدم با اعلام اینکه روز جهانی اسکان بشر، در تقویم رسمی سازمان ملل متحد به ثبت رسیده که نشان دهنده اهمیت زیاد زندگی بشر امروز در شهرهاست، افزود: این مراسم از ساعت ۸ تا ۱۲ روز ۱۳ مهرماه (برابر با ۵ اکتبر) در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار می شود.   او با اشاره به اینکه این برنامه با همکاری دفتر برنامه اسکان بشر ملل متحد ،...
..  در ایران برگزار می شود. گفت: در شرایط فعلی که بیش از ۷۰ درصد جمعیت ایران در شهرها ساکن هستند، توجه به فضاهای عمومی شهرها، از اهمیت مضاعفی برخوردار است. از این رو در پنل های تخصصی مراسم روز جهانی اسکان بشر، مقالاتی در ارتباط با کاربریهای فضاهای عمومی در ارتباط با زنان و جوانان، پیاده راه سازی در شهرها، بررسی تطبیقی فضاهای عمومی شهرهایی مانند تهران و لندن و همچنین بررسی یک سازه موفق شهری مانند پل طبیعت با حضور طراح این سازه، ارائه خواهد شد. 

مشاور رئیس سازمان زمین و مسکن با اشاره به اینکه بزرگداشت این روز باعث خواهد شد همه دست‌اندرکاران، متخصصان و پژوهشگران بخش مسکن و توسعه شهری، برای ایجاد آینده‌ای بهتر و تأمین مسکن مناسب و درخور برای همگان تلاش کنند، افزود: بهبود کیفیت زندگی و ایجاد شرایط یکسان زیست برای تمامی شهروندان در مناطق به سامان و نابه سامان شهری، موفقیت جوامع را در مسیر حرکت به سوی جهانی با داشتن شهرهای بهتر و زندگی بهتر برای همگان هموار می‌کند. مسئولین و دست‌اندرکاران این بخش با بزرگداشت این روز به جوامع مختلف یادآوری می‌کنند که توانایی و مسئولیت لازم را برای برنامه‌ریزی شهری مطلوب در جهت توسعه آتی شهرها در اختیار دارند.

گفتنی است این مراسم در سازمان زمین و مسکن، بالاتر از میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پس از چهارراه نیروی انتظامی برگزار می شود.