align=bottom
بی شک خدمت در شهرداری مشهد برای توسعه و آبادانی شهر مشهد الرضا (ع) توفیق خدمت به امام هشتم (ع) می باشد و کلید داری این ابرسازمان مهم به عنوان یک رکن توسعه پایدار و متوازن پایتخت معنوی ایران، توفیق و لیاقت می خواهد. اینک که در چارچوب قوانین کشور فرصت این خدمت معنوی برای جناب آقای صولت مرتضوی فراهم شده است جا دارد ضمن تبریک و تهنیت به ایشان و به فال نیک گرفتن صدور ابلاغ شهردار مشهد با ایام پرخیر و برکت عید سعید قربان، توجه شهروندان عزیز شهرمان را به برخی نکات جلب نمایم: 1- گرچه شروع به کار شهردار جدید با تأخیر مواجه بود اما امروز تمامی فرصت ها و امکانات در اختیار شهرداری است که با تجربه مدیریتی خود و براساس سیاست های تبیین شده شورای اسلامی چهارم در جهت عمران و آبادانی پایتخت معنوی ایران ...
... تلاش خواهد نمود از این رو حمایت مردمی و پشتوانه مشارکت های اجتماعی فراگیر برای تداوم پیشرفت همه جانبه مشهد عزیز لازمه حرکت در این راه است.
2- اداره ابرسازمان شهرداری مشهد، کاری پیچیده و بسیار تخصصی است و به کارگیری نیروهای متعهد و متخصص و باتجربه در پست های مدیریتی و کارشناسی رمز موفقیت کسب رضایتمندی مردم در شش سال گذشته بود و ادامه همکاری این بدنه متعهد که امروز از متخصص ترین افراد در حوزه مدیریت شهری در کشور محسوب می شوند و الگوی کارشناسان و مدیران سایر شهرداری های مراکز استان ها و... می باشند، تثبیت همان رمز موفقیت و تحصیل و افزایش رضایتمندی مردم خواهد بود.
3- مدیریت شهری با حدود سالانه 2میلیون زائر خارجی که پیشانی نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود، بدون وجود مدیریت واحد شهری، کاری بغرنج و پرمسئله است و برای هماهنگی وهمراهی دستگاه های مختلف نیازمند اراده جدی و عزمی جزم و کفشی پولادین همراه با انعطاف و تعامل خواهد بود. بی شک ادامه عمران و آبادانی شهر مشهد بدون همراهی سایر دستگاه ها با شهرداری مشهد میسر نخواهد بود.
4-امروز شهرداری ها که برای امرار معا ش از پول نفت بی نصیبند، چاره ای جز استفاده از فرصت هایی برای ایجاد درآمد از طریق مشارکت مردم ندارند و تحصیل درآمد 9هزار و 500میلیارد تومانی سال92 همت و تلاشی مضاعف را می طلبد.
5- شهرداری مشهد اسب زین شده ای است که به واسطه حضور بابرکت و ماندگار ابرمرد تاریخ مشهد مقدس، جناب آقای مهندس سیدمحمد پژمان که فردی اندیشمند و فرهیخته و صاحب نظر و همراه با کوله باری از تجربه های موفق در عرصه های مرتبط با مدیریت شهری بود، به یک سازمان تخصصی و حرفه ای موفق و پیشرو تبدیل شده و فعالیت های آن با تدابیر مخلصانه و حرفه ای و حکیمانه ایشان منجر به کسب رضایتمندی مردم عزیزمان شده است. لذا توجه به فرمایش مدبرانه رهبری عالی قدر انقلاب که شهرداری ها در صدر مراجعات مردمی قرار دارند  ، ادامه روند افزایش رضایتمندی مردم از این مجموعه، اولویت اول مدیریت شهری محسوب می شود . 
6-امروز شهرداری مشهد به عنوان الگوی بی بدیل سایر شهرداری ها در سراسر کشور محسوب می شود و تثبیت جایگاه شهر مشهد نیز به عنوان یک شهر پیشرو و برجسته در کنار سایر کلان شهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
7-مشهد در عرصه بین الملل جایگاه ویژه ای در دیپلماسی شهری پیدا کرده و به نظر می رسد حفظ و ارتقای این جایگاه از ضروریات جدی است. 
ذکر موارد هفت گانه فوق فقط بخشی از نکات مهم مدنظر برای مدیریت این کلان شهر استراتژیک بوده و بیان سایر موضوعات در فرصت های آینده خالی از لطف نخواهد بود.بی تردید وجود عزم و اراده جدی و نیت خالصانه کارکنان و مدیران خدوم ابرسازمان شهرداری پایتخت معنوی ایران جهت همراهی و مساعدت و کمک همه جانبه به شهردار جدید مشهد برای ادامه روند پیشرفت متوازن و پایدار این شهر معنوی بدیهی است و تجربه اندوخته شده در سال های اخیر به زعم اینکه تجربه، پدر علم است، در اختیار ایشان خواهد بود.