به گزارش گروه خبر شهرآرا آنلاین، پایگاه اینترنتی «نیوزیوم» تركیبی از فضای مجازی و مجموعه‌ای عظیم از رسانه‌های خبری و مكتوب دنیاست كه تجربه 500ساله نشریات دنیا را به همراه آخرین فناوری‌های عرصه رسانه برای بازدیدكنندگان به ارمغان می‌آورد. برگزاری دوره‌های آموزشی و بایگانی نسخه‌ الكترونیكی و كاغذی روزانه بیش از 800روزنامه از سراسر دنیا از جمله دیگر دستاوردهای این مركز است. چندی پیش این بنگاه بزرگ رسانه‌‌ای روزنامه مردم مشهد را در زیرمجموعه خود پذیرش کرد تا از این پس و در ادامه افتخارات روزنامه مردم مشهد، شهرآرا به‌عنوان پرچم‌دار و اولین روزنامه ایرانی، به عضویت جامع‌ترین كیوسك مجازی نشریات جهان درآید.

گپ و گفت كوتاه روزنامه مردم مشهد را با مدیرعامل موسسه فرهنگی مطبوعاتی شهرآرا در همین خصوص بخوانید.

*آقای حامدمقدم، عضویت در بزرگ‌ترین كیوسك مجازی جهان بر چه معیار و اساسی بود؟

**سوابق گذشته و تجربیات این بنگاه رسانه‌ای نشان می‌دهد علاوه بر تدوین بزرگ‌ترین و كامل‌ترین برند‌های مطبوعاتی جهان در فضای مجازی این رسانه، عضویت در این مجموعه یعنی قبول این نكته كه رسانه یا نشریه عضوشده در این مجموعه به حداكثر توان حرفه‌ای خود رسیده است.

*آیا ایجاد 19مجموعه رسانه‌ای در ذیل این موسسه فرهنگی كه در خراسان رضوی نمونه آن وجود ندارد نیز در پذیرش شهرآرا به عضویت این بنگاه خبری موثر بوده است؟

**برای این عضویت تنها كیفیت حرفه‌ای ملاك است و رسانه‌های دیگری كه در شهرآرا ایجاد شده‌اند نیز برای تكریم خوانندگان و ارتقای سطح علمی و دانش رسانه‌‌های مخاطبان شهرآراست.

*این مجموعه نیوزیوم چه ویژگی‌هایی دارد؟

**این مجموعه در عرصه‌ای به مساحت 23هزار مترمربع و شامل هفت‌طبقه است. 15سالن آمفی‌تئاتر و 14گالری با هدف «كمك به افكار عمومی و رسانه‌های خبری برای درك بهتر و تعامل با یكدیگر» دارد؛ از جمله گالری‌های مجموعه نیوزویم می‌توان به بخش روزنامه‌های این مجموعه اشاره كرد.

*گالری روزنامه‌ها چه شكل و عملكردی دارد؟

**در این گالری مطبوعات بیش از 80 كشور دنیا به نمایش در می‌آید. نمایش رویدادهای خبری مانند سقوط دیوار برلین و جمله‌های 11سپتامبر نیز از دیگر گالری‌های مجموعه «نیوزیوم» است.

*ظاهرا بخش تاریخی بریده‌ جراید این مجموعه هم بسیار غنی و پربار است؟

**بله، وجود 35هزار بریده روزنامه تاریخی،‌3هزار و 800 تصویر، كاریكاتور و طرح تاریخی، هزار جلد نشریه و روزنامه تاریخی كه از طریق وب‌كیوسك‌ها مشاهده‌پذیر هستند و مواردی از این دست، موزه مطبوعات جهان را با بازدید سالانه 25میلیون بیننده در سال، به یكی از پربازدید‌های عرصه رسانه‌ای تبدیل کرده است.

سون آپلود