سخنگوی شهرداری مشهد گفت: هیچ ابلاغی برای جمع آوری پرده های ایام سوگواری دهه فاطمیه از سوی شهرداری مشهد صادر نشده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ،علی حامد مقدم عصر روز شنبه گفت:هیچ ابلاغی برای جمع آوری پرده های هیات های مذهبی و تشكل های فرهنگی برای مناطق شهرداری صادر نشده بلكه شهرداری مشهد تعظیم و ترویج شعائر اسلامی ودینی را در پایتخت معنوی ایران یكی از اصلی ترین سیاست ها و راهبردهای فرهنگی شهرداری می داند.  ...
حامد مقدم گفت: در همین راستا تمامی فضاهای تبلیغاتی در اختیار شهرداری با طراحی های متنوع گرافیكی و درج احادیث و روایاتی از حضرت زهرا سلام الله علیها اختصاص یافته است.
مشاور شهردار مشهد تاكید كرد:شهرداری مشهد به عنوان یك نهاد اجتماعی در كلان شهر مذهبی جهان به ترویج فرهنگ اسلامی اعتقاد راسخ داشته و در همین راستا با نصب پرده نوشته ها ، بیلبوردهای شهری و سایر ابزارهای تبلیغات محیطی حتی نهادها و تشكل های فرهنگی را از سیاه پوش كردن شهر بی نیاز كرده است.
حامد مقدم با تصریح این نكته كه شهرداری به عنوان یك نهاد خدمتگذار برای احساسات مذهبی مردم مشهد احترام زیادی قائل است، گفت: شهرداری با هیات های مذهبی و كانون های مردمی  در ایام شهادت و ولادت ائمه اطهار س همكاری گسترده ای دارد.
سخنگوی شهرداری مشهد ادامه داد:متاسفانه برخی با سوء استفاده از احساسات مذهبی ودینی مردم ادعا می كنند شهرداری اقدام به جمع آوری پرده نوشته ها و پرچم های عزاداری هیات ها نموده است كه  این موضوع كاملا تكذیب می شود.
 حامد مقدم در پایان از مردم و هیات ها مذهبی مشهد خواست در صورت مشاهده كسانی كه اقدام به جمع آوری پرده های عزاداری می نمایند با شماره 137 مركز ارتباطات مردمی شهرداری تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند